• PUBLISHED Jan 15, 2014

 • PUBLISHED

  Jan 15 2014
 • THIS VIDEO

  7561 Views
  17 Votes
 • OVERALL RANK

  2028 th Views
  5013 th Votes
 • PEAK CHART RANK

  106 th Overall
  01/22/14
  2 nd Warsaw
  01/22/14
 • PUBLISHED Jan 15, 2014

 • PUBLISHED

  Jan 15 2014
 • THIS VIDEO

  7561 Views
  17 Votes
 • OVERALL RANK

  2028 th Views
  5013 th Votes
 • PEAK CHART RANK

  106 th Overall
  01/22/14
  2 nd Warsaw
  01/22/14

NOCNY SUPERSAM performs the song "KAWA" for BalconyTV.
Subscribe to us right now at http://bit.ly/15yj4oc

'Like' us on Facebook - http://Facebook.com/balconytv
Follow us on Twitter - http://Twitter.com/balconytv

PRESENTED BY OLA

Agata Fijewska-Sękulska - śpiew
Wawrzyniec Dąbrowski - śpiew, gitara
Maciej Rozwadowski - perkusja
Rafał Trzciński - bas

Teksty: Natalia Fijewska-Zdanowska
Muzyka: Wawrzyniec Dąbrowski
Aranżacje: Wawrzyniec Dąbrowski i "Nocny SuperSam"
Produkcja: Wawrzyniec Dąbrowski

https://www.facebook.com/nocnysupersam

O projekcie

Noc. Warszawa. Szybko, bo znów będzie rano...

Pracujemy, bawimy się, uprawiamy seks. Robimy zakupy w sklepie 24h. Gapimy się w nocne wydanie tv info lub siedzimy przed laptopem do białego świtu. Warszawa... Wszystko, żeby być na bieżąco. Czasem po prostu kładziemy się spać, żeby nadrobić trochę snu i.. nie możemy zasnąć...

"Nocny SuperSam" to zapis takich nocy. Nie po angielsku, nie z Nowego Jorku, czy Londynu. Tylko tych, konkretnych, warszawskich. Zapis osobisty, ostry, intymny. Bez pozy.

Tak wygląda kawałek naszego życia. Życia współczesnych dwudziesto-trzydziestolatków w brudnej, pędzącej, usmarowanej sprayem i ozdobionej neonami Warszawie, eklektycznym, prlowsko-nowoczesnym mieście, ze zniszczoną przeszłością i niepewną przyszłością, z kartonową starówką i sterczącym ze środka Pałacem Kultury, strzeżonymi osiedlami, rozklekotanymi tramwajami i jedną linią metra. Mieście zabawy i nadziei. Mieście, które trudno polubić i którego trudno nie kochać...

Noc. Warszawa. Szybko, bo znów będzie rano...

Dawno nie było muzycznego projektu, który próbowałby w sposób alternatywny, oryginalny i współczesny zamknąć w sobie "istotę" tego dziwnego, pokaleczonego, ale przecież bardzo żywego miasta, spróbował nazwać tę "nową jakość", która tworzy się na naszych oczach.

Projekt "Nocny SuperSam" to kompozycje z pogranicza gatunków jazz, rock oraz indie­rock z tekstami autorstwa reżyserki Teatru MŁYN Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej. Tekstami aktualnymi i osobistymi mówiącymi o współczesnej Warszawie i jej mieszkańcach, opisującymi ją oczami pokolenia '80 ­- tych, którzy jeszcze pamiętają dzieciństwo w Warszawie szarej, PRL­owskiej, a jednocześnie teraz jako dorośli, pozostają w Stolicy i kreują ją na nowo. To także połączenie kompozycji muzycznych Wawrzyńca Dąbrowskiego ("Letters From Silence","Frozen Lakes" i "Henry David's GUN"), śpiewu Agaty Fijewskiej-Sękulskiej (aktorka, znana z takich spektakli jak "Piąta rano","Niunia" czy "Draka"), przy wsparciu muzyków Macieja Rozwadowskiego (instrumenty perkusyjne) i Rafała Trzcińskiego (bas).

Już w połowie września ukazuje się ich pierwszy singiel pt."Piksele", na którym znajdą się trzy kompozycje zespołu. Jest to zapowiedź długogrającego krążka planowanego na luty 2014 r. Z niektórymi utworami Nocnego SuperSamu można zapoznać się na fanpage'u zespołu oraz na You Tube.

W obecnej chwili zespół nagrywa w studio kolejne kompozycje na płytę, a na przełomie 2013/2014 planuje zawitać także na scenach muzycznych niezależnych polskich klubów.

Camera: Ola Brennek, video setup: Ola Brennek, sound: Michał Sabała, Krzysiek Kiedo

http://www.nocnysupersam.pl/

CREDITS / SPONSORS
Okno na Warszawę - http://oknonawarszawe.pl
Warszawski Kwartał Muzyczny - http://w.kwartalmuzyczny.eu/Event
Boutique Bed & Breakfast - http://www.bedandbreakfast.pl/
Magnetoffon - http://magnetoffon.info/
Dom Kultury Śródmieście - http://dks.art.pl
Aktivist - http://www.aktivist.pl

Tune in again to BalconyTV //