• PUBLISHED May 13, 2011

 • PUBLISHED

  May 13 2011
 • THIS VIDEO

  64927 Views
  1 Votes
 • OVERALL RANK

  208 th Views
  10090 th Votes
 • PEAK CHART RANK

  N/A Overall
  N/A Prague
 • PUBLISHED May 13, 2011

 • PUBLISHED

  May 13 2011
 • THIS VIDEO

  64927 Views
  1 Votes
 • OVERALL RANK

  208 th Views
  10090 th Votes
 • PEAK CHART RANK

  N/A Overall
  N/A Prague

Xavier Baumaxa performs live on BalconyTV Prague
Subscribe to us right now at http://bit.ly/15yj4oc

'Like' us on Facebook - http://Facebook.com/balconytv
Follow us on Twitter - http://Twitter.com/balconytv

http://www.BalconyTV.com

PRESENTED BY EVA

Xavier Baumaxa - buránek regionálního charakteru, své písně skládá v kuchyni, v autě a na záchodě, který je však propojen s koupelnou, takže je to sporné.
Mylníky v kariéře:
11 let - Xavi je přihlášen do LŠU na hru na kytaru. Pod vedením poloslepého alkoholika p.Liebiga piluje první etudy.
14 let - Xavi potkává na střední škole Břacha, se kterým zakládá folkrockovou skupinu PRACH. Při pouličních jammech ve dvou jejich songy trvají až hodinu.
16 let - Xavi spoluzakládá punkové V.M.H., pozdější severočeskou legendu, z níž čerpají o 10 let později např. neopopoví Nofeeling, taktéž buránci lokálního významu. Dalšími členy kapely jsou punkrocková a truckerská legenda - p. Laphlátko a bubeník Buchar.
20 let - kolejní epizoda s arytmickou kapelou TLUIN. Kapela se rozpadá pro nedostatek talentu a intelektuální ambice zbývajících členů (meditace, studium, odjezd do kibucu).
24 let - Xavi působí ve formaci FAULNAMUSIC spolu s p. Laphlátkem a bubeníkem Bucharem. Novým hudebníkem je kytarista Ferda, přes veškerou píli utíká zpět k meditaci a sóje. Poprvé se na pódiu objevuje také ukrajinský básník Em Rudenko.
26 let - kratičká fúze s Duck Daniel, jako FAULNAKAČERA. Vrcholem je více ne 2-hodinový jam na Trutnově 2000, spolu s místním maskotem, vodníkem Karlem.
27 let - Xavi začíná vystupovat v básnické dvojici s Em Rudenkem, nonkonformním ukrajinským básníkem, prosazují se verši z cyklů Města, Sex, Různé, Američka, později i básněmi Alfreda Strejčka ze sbírky Vomrdám ti prdel! Dvojice spolupracuje i s chomutovským úchylem - tančícím básníkem Kepasou, specialistou na Strejčkovu poezii, a s východoněmeckým spřízněncem Helmutem Musterem. Básnická dvojice má pravidelné problémy s publikem.
29 let - Xavi začíná vystupovat sólově se španělou, profiluje se jako "bard úchylů", příležitostně spolupracuje s E. Pilarovou, V. Zahradníkem, natáčí s TOČRem doposud nezveřejněnou Libíčkovu poezii. Ve dvojici s Rudenkem nachází krom poezie čím dál větší oblibu jako moderátorská dvojice na festivalech (např. www.litvinoff.cz vol.2 a 3, open air festival Trutnoff 2004, 2005) a kulturních akcích.
33 let - sebeuspokojení, vzdání se všech ambicí, obalení se sádlem, postupná rezignace, uzavření se do sebe, narůstající alkoholismus a neustálá práce na těchto zásadních, zlomových životních křižovatkách.

Tento rok se Xavier vydává na Accoustic Dictatorship Cyklotour. Určitě si ho nenechte ujít :)

Více info "buránkovi z litvínoffa" a jeho "cyclotůr" na: http://bandzone.cz/xavierbaumaxa

Více o autorovi fenomenální cestovní skládací kytary na:
http://www.furch.cz/

Nalaďte si BalconyTV Prague zase příště !!!