• PUBLISHED Oct 30, 2013

 • PUBLISHED

  Oct 30 2013
 • THIS VIDEO

  22016 Views
  2100 Votes
 • OVERALL RANK

  717 th Views
  182 nd Votes
 • PEAK CHART RANK

  13 th Overall
  11/07/13
  1 st Warsaw
  02/07/16
 • PUBLISHED Oct 30, 2013

 • PUBLISHED

  Oct 30 2013
 • THIS VIDEO

  22016 Views
  2100 Votes
 • OVERALL RANK

  717 th Views
  182 nd Votes
 • PEAK CHART RANK

  13 th Overall
  11/07/13
  1 st Warsaw
  02/07/16

TOMASZ MAKOWIECKI performs the song "HOLIDAYS IN ROME" for BalconyTV.
Subscribe to us right now at http://bit.ly/15yj4oc

'Like' us on Facebook - http://Facebook.com/balconytv
Follow us on Twitter - http://Twitter.com/balconytv

PRESENTED BY OLA

Makowiecki wraca z autorskim materiałem, 'MOIZM' jest nie tylko najciekawszą płytą w jego dorobku. To jego deklaracja niepodległości i wolności. To zbiór hipnotyzujących, elektronicznych kompozycji, które pod warstwą radykalnych rozwiązań aranżacyjnych i brzmieniowych są również pięknymi, wzruszającymi piosenkami.

„To najbardziej bezkompromisowa i osobista rzecz, jaką do tej pory zrobiłem". -- mówi Tomek o swojej nowej płycie.

Poprzedni album Makowieckiego nosił tytuł „Ostatnie wspólne zdjęcie" i ukazał się w 2007 roku. Ale to nie znaczy, że próżnował. Udzielał się wokalnie wraz z Moniką Brodką w efemerycznym projekcie Silver Rocket; współtworzył supergrupę NO!NO!NO! z muzykami Myslovitz, z którą wydał bardzo dobrze przyjęty album; wyprodukował płytę "Muzyka z serca 2012", gdzie miał okazję komponować utwory i współpracować z kilkunastoma osobowościami sceny muzycznej i filmowej, m.in. z Adamem Nowakiem, Zbigniewem Wodeckiem czy Arturem Rojkiem; a także nagrywał i koncertował z Danielem Bloomem, cenionym twórcą muzyki filmowej. A to tylko część z jego aktywności w ostatnich latach. Nic dziwnego, że na kolejny solowy album wciąż brakowało czasu...

Płyta narodziła się z wielogodzinnych jam sessions w drewnianej chacie na Kaszubach, a potem przez trzy lata była dopieszczana i cyzelowana przez Makowieckiego w jego domowym studiu, które z czasem zdominowane zostało przez syntezatory i instrumenty elektroniczne, będące główną inspiracją dla jego najnowszych kompozycji. Jak sugeruje tytuł "Moizm", nowa płyta to bardzo autorski materiał: Makowiecki jest kompozytorem większości utworów, sam też produkował album. Tylko teksty oddał do napisania swoim przyjaciołom o pokrewnej wrażliwości, do których ma pełne zaufanie, w tym Marka Jałowieckiego (znanego z formacji Delons i Generał Stilwell, ale również jako autora „Peggy Brown" spopularyzowanej przez Myslovitz) i Graftmanna (Graftmann, Miss Polski), który napisał teksty do utworów anglojęzycznych.

Jedną z inspiracji dla płyty jest credo literackie Krzysztofa Jerzego Cichosza z 1989r. pt. "Wyznanie Moizmu", które przedstawia moizm jako prywatną religię wolności. I taka jest własnie nowa płyta Makowieckiego: świadoma, bezkompromisowa, progresywna i osobista.

Warto wspomnieć także o wybitnych nazwiskach związanych z polską elektroniką, które pojawią się gościnnie na płycie Makowieckiego: Józef Skrzek, Władysław Komendarek i Daniel Bloom. Ich udział nie tylko pozostawił wyjątkowy ślad na płycie, ale również stał się spełnieniem muzycznych fascynacji i marzeń Makowieckiego, pełnego podziwu i szacunku dla polskiej muzyki elektronicznej z lat 80-tych i 90-tych.

http://www.makowiecki.pl/
https://www.facebook.com/pages/Tomek-Makowiecki/303521013014762

Camera: Magda Mojska, video setup: Ola Brennek, sound: Michał Sabała

Już 6 listopada w warszawskim klubie Basen, Tomasz Makowiecki będzie promował swój najnowszy album „Moizm", wydany z początkiem października tego roku. Na scenie Makowieckiego wesprą muzycy, z którymi współpracuje od samego początku: Patryk Stawiński - bas, Kuba Staruszkiewicz - perkusja i Olek Świerkot -- gitara. Makowiecki tym razem wystąpi nie tylko w roli wokalisty, a także klawiszowca. Na scenie pojawią się również znamienici goście: Władysław Komendarek oraz Daniel Bloom.

Przy okazji koncertu promocyjnego Makowiecki przygotował dla swoich najwierniejszych fanów nowy utwór. Jak go zdobyć? We wtorek 29.10 do sprzedaży trafi 100 kolekcjonerskich biletów na koncert, do których będzie dołączona płyta z bonus trackiem pt. „Dzieciaki". Utwór ten pochodzi z dodatkowego materiału, który nie zmieścił się na płycie „Moizm" i będzie opublikowany tylko w tej formie.

Gdzie szukać limitowanej serii biletów? Dostępne będą w kasie klubu Basen (ul. Marii Konopnickiej 6) i za barem „Beirut Hummus & Music Bar" (ul. Poznańska 12). Cena biletu z limitowanej puli -- 40 zł, cena biletów w przedsprzedaży 30 zł. bilety w dzień koncertu 35 zł.

Tomasz Makowiecki

6.11, Basen, Warszawa

http://www.makowiecki.pl/

CREDITS / SPONSORS
Okno na Warszawę - http://oknonawarszawe.pl
Warszawski Kwartał Muzyczny - http://w.kwartalmuzyczny.eu/Event
Boutique Bed & Breakfast - http://www.bedandbreakfast.pl/
Magnetoffon - http://magnetoffon.info/
Dom Kultury Śródmieście - http://dks.art.pl
Aktivist - www.aktivist.pl

'Like' us on Facebook - http://Facebook.com/balconytvwarsaw
Follow us on Twitter - http://Twitter.com/balconytv

Tune in again to BalconyTV //