• PUBLISHED Nov 25, 2009

 • PUBLISHED

  Nov 25 2009
 • THIS VIDEO

  4939 Views
  2 Votes
 • OVERALL RANK

  3118 th Views
  6871 st Votes
 • PEAK CHART RANK

  N/A Overall
  N/A Poznan
 • PUBLISHED Nov 25, 2009

 • PUBLISHED

  Nov 25 2009
 • THIS VIDEO

  4939 Views
  2 Votes
 • OVERALL RANK

  3118 th Views
  6871 st Votes
 • PEAK CHART RANK

  N/A Overall
  N/A Poznan

PREZENTUJE BŁAŻEJ Z BALCONYTV POZNAŃ

IDIOTKI

Zespół IDIOTKI został założony w 2003 roku (wtedy jeszcze Idioteque) w opalenickim domu kultury Taklamakan przez trójkę przyjaciół: Marka Szychtę (Mangę śpiewającego PO POLSKU i grającego na gitarze), Macieja Horowskiego (Houka - bębny) i Dawida Troszczyńskiego (Dawkę - bas). Na początku miała być to tylko zabawa i sposób wyładowania wewnętrznych emocji. Panowie szybko jednak uznali, że tworzone dla zabawy dźwięki mają w sobie coś szczególnego i warto się nimi podzielić z innymi.
Grupa NA ŻYWO zadebiutowała w marcu 2004 r. poznańskim klubie "Piwnica 21", krótko potem Idiotki dostał propozycję wydania debiutanckiej płyty przez niezależną wytwórnię znajomych z Vintage Records. Po kilku koncertach zespół zaszył się na okres wakacji w studio i tak powstała PŁYTA ZWENUS. Jak to czasami w rzeczywistości bywa, mimo że album dostał pozytywne recenzje (Tylko Rock) i generalnie podobał sie słuchaczom, w mediach "grających" przeszedł bez echa. Płyta mimo to jest godna uwagi i odzwierciedla pierwszy, emocjonalny i już dojrzały etap grupy.
Po letniej przerwie do zespołu dołączył GITARZYSTA Wojtek Deutschmann. Ze świeżą krwią zespół podjął kolejną walkę o podbój rynku?. Kilka koncertów i festiwali zaowocowało i zespół osiągnął pierwsze małe SUKCESY takie jak wyróżnienie na Student Rock Festiwal w Poznaniu i koncert finałowy na RockMayFestiwal w Skierniewicach, finał Rock Generacja w Koszalinie.
Najbliższe PLANY zespołu to promocja nagranego niedawno singla WIBRACJA oraz organizacja jak największej liczby koncertów.

SKŁAD: Marek Szychta (wokal i gitara), Dawid Troszczyński (bas), Wojtek Deutchmann (gitara), Maciej Horowski (perkusja).

http://www.myspace.com/idiotki

http://www.BalconyTV.com
http://www.BalconyTVPoznan.pl

Balkonowe granie wspiera medialnie Moje Miasto Poznań http://www.mmpoznan.pl

Odwiedź nasz profil Facebook oraz http://www.BalconyTVPoznan.pl

Jeśli chcesz zagrać na naszym Balkonie, przeczytaj warunki show na http://myspace.com/BalconyTVPoznan

Aplikacje zgłoszeniowe przesyłajcie na adres e-mail: BalconyTVPoznan [at] gmail.com

DO ZOBACZENIA WKRÓTCE!!!