• PUBLISHED Jun 22, 2013

 • PUBLISHED

  Jun 22 2013
 • THIS VIDEO

  2317 Views
  297 Votes
 • OVERALL RANK

  6245 th Views
  866 th Votes
 • PEAK CHART RANK

  8 th Overall
  08/28/13
  1 st Warsaw
  10/08/13
 • PUBLISHED Jun 22, 2013

 • PUBLISHED

  Jun 22 2013
 • THIS VIDEO

  2317 Views
  297 Votes
 • OVERALL RANK

  6245 th Views
  866 th Votes
 • PEAK CHART RANK

  8 th Overall
  08/28/13
  1 st Warsaw
  10/08/13

Agatha performs 'Nothing Above Us' LIVE on BalconyTV Warsaw
Subscribe to us right now at - http://bit.ly/subscribetoBalconyTV

'Like' us on Facebook - http://Facebook.com/BalconyTV
'Follow' us on Twitter - http://Twitter.com/BalconyTV

http://BalconyTV.com

AGATHA - NOTHING ABOVE US

PRESENTED BY OLA

Agatha, Bright, talented and truly inspiring artist, a songwriter and musician.

Z wykształcenia dziennikarka z zamiłowania artysta życia; poetka -- muzyk. Od najwcześniejszych lat odnajdywała swoje muzyczne spełnienie na scenach lokalnych teatrów i domów kultury w całej Polsce. Stawiała czoła wyzwaniom, śpiewając niełatwy repertuar Demarczyk, Turnaua czy Grechuty.

Agatha rozkochuje swym barwnym, jakże subtelnym, piaskowym tembrem głosu, który dodatkowo podkreśla jej liryzm oraz dojrzała interpretacje śpiewnego tekstu. Jej niesamowita wrażliwość oraz charyzmatyczna osobowość w polaczeniu z iście mocnym i aksamitnym głosem ujmuje nie tylko zgromadzona na jej koncertach publiczność, ale również Ministra Kultury I Sztuki. Z tej okazji, 13-letnia wówczas Agata zostaje uhonorowana tytułem Jednego z Najbardziej Utalentowanych Młodych Artystów w Polsce.

Lekcje gry na saksofonie, pisanie tekstów oraz gra na gitarze uświadamiają Agacie ze twórczość jest jej niepowtarzalna szansa na przekazanie światu własnych odczuć oraz forma wyrazu tego, co istotne. To właśnie piosenka pozwala Agacie odnaleźć zacisze swojego wewnętrznego warsztatu. Poprzez wachlarz własnych przeżyć oraz obserwacji dostrzega, iż jedyna forma pozostania sobą oraz nadania swojemu istnieniu najwyższej wartości jest wyrażenie siebie przez polaczenie życia, muzyki, słowa i przelaniu tej żywej esencji na odbiorcę.

Wraz z ukończeniem studiów Agatha osiada w Londynie, gdzie spotyka wspaniałych, utalentowanych instrumentalistów z którymi rozpoczyna współpracę. To właśnie w Wielkiej Brytanii Agatha rozwija swoja pasje biorąc udział w bardzo ciekawych przedsięwzięciach. Jedna z pierwszych prób twórczości scenicznej w UK jest występ w Polskim Ośrodku Społecznokulturalnym, podczas którego Agata zachwyca, wzrusza i porywa, utwierdzając sie tym samym w przekonaniu iż to właśnie piosenka jest tym, czego dotąd tak bardzo poszukiwała.

Kolejne artystyczne osiągnięcia to chociażby występy w Arterii, koncert w Jazz Cafe POSK z ramienia PoEzja Londyn zatytułowany "Mój JESTEM ten kawałek podłogi", występ podczas "Sztuka bycia Kobieta", publikacje reportaży oraz felietonów w tygodnikach "Nowy Czas", "Cooltura" czy wydanie wiersza Agaty na lamach "Poezja Dzisiaj", dzięki którym Agata po raz kolejny udawania swój trafny wgląd w istotę prozy życia, przynależność do sceny muzycznej, oraz wielkość swojego zaplecza artystycznego.

Agata przyjechała do Polski w 2011 roku, aby wziąć udział w konkursie młodych talentów organizowanym przez empik (Make More Music) - pomimo choroby, zaprezentowała się bardzo dobrze. W czerwcu 2012 roku brała udział w koncercie "Debiuty" w Opolu. Śpiewała piosenkę z repertuaru zespołu Raz Dwa Trzy.

W lipcu 2012 roku nagrała płytę „As I am", który promuje piosenka „Because". Premiera albumu odbyła się 8 października w empikach w całej Polsce i na stronie empik.com.

https://www.facebook.com/music.agatha
https://myspace.com/music.agatha
http://www.youtube.com/user/agathamusicvideo

Camera: & video setup: Maciek Argasiński

CREDITS / SPONSORS
Brought to you in association with:

Okno na Warszawę - http://oknonawarszawe.pl
Warszawski Kwartał Muzyczny - http://w.kwartalmuzyczny.eu/Event
Boutique Bed & Breakfast - http://www.bedandbreakfast.pl/
Cud nad Wisłą - http://cudnadwisla.com/
Magnetoffon - http://magnetoffon.info/
Dom Kultury Śródmieście - http://dks.art.pl
Aktivist - www.aktivist.pl

Tune in again to BalconyTV //